Chovatelská stanice britských koček Sweet Rose
www.britskakocka.unas.cz

 

 

 

Novinky:

11.11.2018

Čas neuvěřitelně letí a  Umbertík se asi u nás doma naposledy fotografoval. Vše šlo překvapivě rychle. Kocourek celou dobu pózoval, jako kdyby věděl, že už brzy pojede do nového domova.

Bertík Bertík Bertík s kočičím tatínkem

 

14.10.2018

Umbertík oslavil dva měsíce od narození

Umberto Umberto

 

16.9.2018

Umbertík oslavil první měsíc. Začíná být nádherně chlupatý, je to doopravdy dlouhosrstý kocourek. Kočičí maminka Bělka začíná dovádět, jako malé kotě a Bertík jí nesměle napodobuje. Zatím je stále plně kojený, pěkně přibývá na váze, už má více jak půl kila.

Umberto Umberto Umberto 

 

5.9.2018

Se zpožděním dávám na stánky naše kočičí miminko. Je to kocourek, který se narodil neplánovaně kočičce Bělce a kocourkovi Walentynovi. Umberto je krémový pravděpodobně dlouhosrstý kocourek po mamince. Je to poprvé, co se u nás narodil jedináček.

Umberto Umberto Umberto 

 

20.5.2018

Deset let se v dubnu nebo květnu setkáváme s majiteli našich koťátek. První setkání bylo na hoře Blaník. Jubilejní 10. ročník byl na hoře Říp. Nejdříve jsme navštívili Roudnický hrad a zámek. Po obědě jsme vybrali dva nejhezčí spící kocourky Karla (Inka) a Honzu od Lucky. Později jsme se vydali na horu Říp na komentovanou prohlídkou Rotundy sv. Jiří. Nálada byla výborná, počasí přálo a z vrcholu se nám naskytly nádherné výhledy na všechny světové strany. Děkuji všem za příjemně prožitou neděli.

Účastníci Hrad a zámek v Roudnici Rotunda na hoře Říp 

12.5.2018

Tuto sobotu jsme zajeli na výstavu koček na Pražskou hokejovou Slávii. Tentokrát jsme jeli ve velkém počtu. Walentyn, Bělka, mladá Ganeška a Samuel Sweet Rose s panem Petrů. Byla to pro nás velmi úspěšná výstava. Bělka se panu posuzovateli Pánkovi velmi líbila. Ačkoli jí ještě není rok, dostala nominaci BIS ve velmi silné konkurenci ostatních dospělých koček a titul CAC. Ganeška má také pěkný posudek, i ona dostala nominaci do soutěže BIS ve třídě koťat. Walentyn získal titul CAGCIB a pěkný posudek. Stejně tak Samuel a jako nadějný kocour a získal titul CAC. Na fotce Ganeška se svojí chovatelkou a Bělka při posuzování.

Ganeška Bělka při posuzování

7.4.2018

Májové fotografování kocourků, kteří tentokrát pózovali.

Tomas  

 

2.5.2018

Ve středu jsme zajeli  na sono vyšetření srdíčka u MVDr Hriba. Dědičné  HCM je u Elinky i Walentyna negativní.

 

29.4.2018

Na výstavě v Žilině získal Walentyn třetí titul CACIB a stává se tak interchampionem.

Walentyn Walentyn Walentyn 

 

3.4.2018

Tobias už poznal svojí rodinu. Modrý Tomas na novou rodinu ještě čeká. Oba kocourci jsou nakonec krátkosrstí, pravděpodobně z nich vyrostou statní kocouři.

Tobias Tomas

 

Veselé Velikonoce 

 

11.3.2018

V neděli jsem se byla podívat na propagační výstavě koček. Vystavoval se Samuel a Oliver. Kouřový Oliver obhájil své loňské vítězství a stal se vítězem plemene britská kočka. Lilový dlouhosrstý Samuel se stal vítězem plemene britská dlouhosrstá kočka. (dle hlasu návštěvníků)

Oliver a Samuel Oliver

25.2.2018

Kocourkům byl včera 1 měsíc. Stále je jejich největší zábava kojení. Tobias včera vážil víc jak 0,5 kg. Když si vezmu Tobiase na klín, tak mi tam vydrží, dokud ho nesundám. Tomas se chová jinak. Na klíně vydrží jen chvilku, raději se sesune na zem, prozkoumá moje boty a potom se na mě znovu pokouší vylézat.

Tomas Tobias

 

5.3.2018

Konečně jsem se dočkala. O víkendu jsme si přivezli červenou mramorovanou bikolorku Ganešku. Přijela k nám od paní Jany, které za ní moc děkuji. Červená koťátka jsou moje slabost. Kočička je po nejhezčím chovném kocourovi, kterého znám - GIC Isaac Perluso. Takže doufám, že z ní vyroste nádherná kočička s výbornou povahou. U nás si pomalu zvyká. Dneska už je celkem v pohodě a asistuje mi tu u počítače. Fotku jsem si vypůjčila od paní Jany, naše fotografování bude až o víkendu, aby bylo dostatek světla.

Ganeška doma u paní Jany 

 

25.2.2018

Kocourci nám rostou jako z mlíčka. Jsou jen dva a tak mají papání, co bříško ráčí. Za 18 dní váží necelých 400g, a tak je stále zadní nožičky neunesou a jen pomalinku se posunují po pelíšku. Jejich nejčastější činnost je momentálně spinkat a papat.

Tomas 18 dní Tobias 18 dní

 

21.2.2018

V neděli před Valentýnským svátkem jsme byli v Praze na výstavě koček. Tentokrát jsem si vzala Walentyna a Bělku. Klec jsem jim vyzdobila ve valentýnském duchu. Oba se velmi líbili a mají pěkné posudky. Na výstavě byla i paní z laboratoře Sevaron a tak jsem nechala udělat Bělce test DNA pro nemoc PKD. Dnes přišel negativní výsledek.

Walentyn a Bělka

 

12.2.2018

Před deseti dny jsme s Izinkou oslavili její 17. narozeniny. Viděli jsem na ní, že už je to stará kočka, ale nečekali jsme, že odejde tak rychle za duhový most, za Badýnkem a Čikou.

Izka byla výjimečná. Oproti ostatním byla velmi inteligentní. Jednou v rádiu řekli, že se kočky nenaučí podávat pac. Zvládla to během týdne a na požádání nám jí vždy podávala. Při obědě ráda skákala na kuchyňskou linku. Věděla, že se to nesmí, a tak tam vyskočila v době, kdy se obědvalo. Znala příkaz dolu, ale dobře věděla, že když sedím, může být klidná, že se jí nic nestane. V momentě, kdy jsem vstala, to byl ten pravý čas seskočit a opustit kuchyň. Až do svých 15 let byla dominantní a ve své smečce měla dokonalý pořádek. Nikdy neměla koťátka, a tak nechávala výchovu koťat na rodičích, ale ráno všechny zpohlavkovala a pár pohlavků dostala i fenka a dospělá kočky.

Večer ke mě chodila pravidelně spát, bohužel včera bylo její místečko prázdné, již nikdy nepřijde.

Izabela 2017

 

7.2.2018

Ve středu pozdě večer se kočičce Elince narodili dva kocourci s váhou 111 g a 118 g. Jeden kocourek je modrý s nádechem mramoru a druhý lilový mramorovaný. Kočičí tatínek je náš kocour Walentyn. Elinka byla při porodu opět perfektní. Tentokrát si ovšem dala na čas. Na koťátka jsme čekali už od neděle. V úterý v poledne začala mňoukat a vynucovala si naší pozornost, ale jinak byla až do středečního večera v klidu. Potom šlo vše velmi rychle a já opět jen dohlížela.

vrh TnTobias 3 dny Tomas 3  dny

 

2.2.2018

Dnes oslavuje Izinka svoje 17. narozeniny. K jejímu vysokému věku jí přejeme hlavně hodně zdravíčka. Izabelka je naše první a také nejstarší kočička. Když jsme si jí přivezli z Jirkova, vůbec jsme netušili, že u nás později bude bydlet tolik kočiček. Ona nás okouzlila a kdo to zná, tak ví, že od jedné kočky není daleko k další nebo dalším.

Izabella 

 

6.1.2018

Pravidelně začátkem roku píší ohlédnutí za minulým rokem. Loňský rok byl smutný. O prázdninách odešla za duhový most kočička Čika, a aby její dušičce nebylo smutno, odešel za ní kocourek Badýnek.

V červenci jsem se dozvěděla, že Nelly Swet Rose má koťátka. Jela jsem se na ně podívat a krémová dlouhosrstá kočička Belinea mi padla do oka. Kočička je velice pěkná a neuvěřitelně mazlivá. Na výstavu s námi jela jednou a hned se dostala do nominace BIS. Stejně úspěšný byl i Walentyn, který dostal nominaci v prosinci.

Koťátka jsme letos měli jedenkrát. Kočičce Elince se narodila 4 miminka. Tři celá maminka a jeden dlouhosrstý lilový kocourek.

Koncem května k nám přijela fenka dlouhosrsté kólie Nelinka, se kterou, jak doufám, budu chodit již tento rok dogtrekking.

Bělka Scarlet vrh S

 

Novinky z roku 2017 ... 

Novinky z roku 2016 ...  

Novinky z roku 2015 ... 

Novinky z roku 2014 ...

Novinky z roku 2013 ...

Novinky z roku 2012 ...

Novinky z roku 2011 ...

Novinky z roku 2010 ...

Novinky z roku 2009 ...

Novinky z roku 2008 ...